Zajímá mladé lidi politika? Zatím NE, ale mohla by.

Babiš, Okamura, Kalousek! Politici se na nás valí ze všech stran, aby průběžně dokázovali, že protistrana lže. v záplavě kauz si však už jen matně vzpomeneme, co bylo jejich příčinou. současná politická kultura zapříčiňuje prohlubující se nezájem mladých lidí o politiku. V článku se dozvíte jak to udělat, ABY se SOUČASNÝ STAV zlepšil.

V rámci politické skepse se nejedná pouze o mladé voliče. Vzájemné osočování politiků, dnes běžná součást politického marketingu,  se stává celospolečenským fenoménem, negativně ovlivňujícím celou naši společnost. Promíjení kauz, mizících do ztracena, vyvolává pocit zmaru a beznaděje, která je však vždy dobrým podhoubím pro vznikající extremismus.  V tomto dezinformačním prostředí se mladý člověk orientuje velmi těžko a ideově se dá lehce ovlivnit.

Trapní politici

A takto se na politickou scénu dívá Youtuber Kovy, který se v první části videa naváží do prezentace české politické scény. Toto je nezávislý pohled mladého člověka, kterému jsou kandidáti spíše k smíchu.

ŘEŠENÍ

Ukažme mladým lidem směr. Nejlépe od jejich vrstevníků.

Nápravu současnosti, tedy vzbuzení zájmu o politiku ze strany mladé generace, spatřuji v atraktivní formě předávaných informací a hlavně v samotném obsahu sdělení. Nejlépe prezentovaných svými vrstevníky. Právě vrstevníci totiž disponují uvěřitelností v rámci diskutovaných témat a zájmů, které mají s mladou generací společné. Zkušený a o několik generací starší politik touto možností neoplývá. A těchto zkušených politiků je bohužel většina.  Na české politické scéně však sleduji dva zástupce, vybočujících ze stereotypů. A právě tito dva pánové jsou ukázkovým příkladem, že to lze dělat i jinak.

Radim Hejduk (26let, ČSSD)

Zdroj fotky: Facebook 

Radim Hejduk = průkopník politického obsahu na sociálních sítích

Tvrdí, že není druhým Dominikem Ferim . Líbí se mi jeho bezkonfliktní a obsahově zajímavý styl, který si možná získal tím, že své dětství neprožil v rodné Praze, ale v Japonsku. Tato jinakost z něj činí osobnost s perspektivou, která na svém Facebook profilu přináší inspiraci z celého světa a zaměřuje se především na sociální témata jak určité věci ve společnosti zlepšit. Svůj Facebook profil buduje přibližně tři roky a sleduje jej více než 17 tisíc uživatelů. Oproti zmíněnému Ferimu, který je spíše bavičem, mají jeho příspěvky celospolečenský dosah, překračující hranice politické příslušnosti. Jednu z jeho inspirací můžete shlédnout zde.

Takoví lidé, tvořící kombinaci obsahu a politické angažovanosti, na české politické scéně citelně chybějí. Myslím, že Radim Hejduk má obrovský dar přitahovat k sobě lidi, kteří jsou ochotní jej následovat.

Dominik Feri (21let, TOP 09)

Zdroj fotky: Info.cz

Dominik Feri = popularizátor politiky a průkopník formy politických sdělení na sociálních sítích

Dominik Feri je skutečný enfant terrible české politické scény. Nejlépe ze všech propojuje svůj politický  a osobní život, kdy se prostřednictvím sociálních profilů dělí o své každodenní zážitky. Někdy se nebojí použít vulgaritu či se vyfotit s marihuanou v ruce. O to více je však uvěřitelný, autentický a stále více populární. Ve využívání sociálních sítí je v rámci politického marketingu bezesporu tuzemskou jedničkou a do budoucna také jedním z průkopníků, určující formu předávaného obsahu.

Mimo sociální sítě je  Dominik Feri taktéž zdatným řečníkem, který na středních školách pořádá semináře (fotka vlevo) a politiku nenuceně popularizuje. Setkat se taktéž můžete s jeho knižní prvotinou Tak jsme lajkovali (fotka vpravo).


Feri na Instagramu

Jeden z běžných dnů Dominika Feriho. Alespoň takto jej prezentoval dne 1.10.2017 na svém osobním Instagramu prostřednictvím Instastories. Kombinuje zde osobní a politický život.

Jak zpopularizovat politiku (námět pro politické strany)

  • Členové politických stran by se měli prezentovat celoročně, ne pouze před volbami. Věřím, že většina ví, o čem mluvím. 
  • Nastupující generace je pro politiku příležitostí, ne hrozbou. Mladým lidem, aktivně vstupujícím do politiky, dejte šanci. Nechte je postupně politicky růst a předávejte jim své zkušenosti. Oni vás na oplátku naučí prezentaci na sociálních sítích a k tomu dodají postřehy své generace. V blízké budoucnosti se totiž bez jejich rad neobejdete.
  • Dejte mladým lidem šanci, aby spoluvytvářeli témata k vašemu volebnímu programu. Radim Hejduk slouží jako dobrý námět, jak může mladý člověk navazovat vlastním obsahem na tématický okruh ( v jeho případě sociální politika) u dané politické strany (ČSSD).

Další aktulity

O uherskohradišťském úspěchu s příchutí pelyňku. Co důležitého to odkrývá?
12. června 2021
O uherskohradišťském úspěchu s příchutí pelyňku. Co důležitého to odkrývá?
PŘEDÁNÍ VÝTĚŽKU 8 500 KORUN NA NÁKLADY SENIOR TAXI VE ZBOROVICÍCH
25. dubna 2021
PŘEDÁNÍ VÝTĚŽKU 8 500 KORUN NA NÁKLADY SENIOR TAXI VE ZBOROVICÍCH
BŘEZNOVÝ BĚH PODPORY - ZÍSKÁNÍ PROSTŘEDKŮ PRO SENIOR TAXI NA KROMĚŘÍŽSKU
23. února 2021
BŘEZNOVÝ BĚH PODPORY - ZÍSKÁNÍ PROSTŘEDKŮ PRO SENIOR TAXI NA KROMĚŘÍŽSKU
PŘEDÁNÍ POTRAVINOVÝCH BALÍČKŮ PRO DOMOV SENIORŮ
17. února 2021
PŘEDÁNÍ POTRAVINOVÝCH BALÍČKŮ PRO DOMOV SENIORŮ