Slavné ženy nedávné minulosti - jak by dnes kralovaly sociálním sítím?

"Běda člověku, který má jen jedinou myšlenku, zvláště pokud jde o ženu", říkala slavná italská novinářka margherita sarfattiová. následující blog bude patřit něžnému pohlaví. naleznete zde odpověď na otázku, jak by marketingově MOHLY uspět slavné ženy minulosti, kdyby se narodily do internetové doby.

Marylin Monroe současnosti by Daniel Sachon


Cestovatelky

zdroj fotky: Wikipedia

zdroj fotky: Instagram

Isabella Birdova (vlevo), žijící v letech 1831-1904, obeplula na svých cestách třikrát kolem světa. Její životní motto znělo "dostat se co nejsvobodněji kamkoli". Poznámky z cest pak sepsala do své knihy Angličanka v Americe (1856). Nejznámější světovou cestovatelkou na sociálních sítích je Jennifer Tuffen (@izkiz). Na instagramu má 2,7milionů followers.

Isabella by dnes byla úspěšnou blogerkou, která by na sociálních sítích prezentovala své zážitky z cest. Živila by se psaním cestopisných knih, pořádala by besedy a měla by vlastní merchandising, který by propagovala na svých oficiálních stránkách. V ČR patří mezi Isabelliny následovnice například Anie Songe (u mužů by se jednalo o Ladislava Ziburu).


Foodblogerky

zdroj fotky: qenda.rehec.cz

zdroj fotky: yummymummyfoodie.cz

Magdalena Dobromila Rettigová (vlevo) byla známou spisovatelkou, ale především autorkou dnes již kultovní Domácí kuchářkypoprvé vydané v roce 1826. Kromě samotných receptů knihou přispěla k rozšíření českého jazyka v měšťanském a lidovém prostředí.

Současnou úspěšnou českou Foodblogerkou je Míša z YUMMY MUMMY FOODIE (vpravo), která je vítězkou soutěže FOOD BLOG ROKU 2016 v kategorii objev roku. Primárně se zaměřuje na paleo stravování. Jejím cílem je ukázat, že stravovat se lze také bez mouky, mléka, cukru, luštěnin i pseudoobilovin.

Marketingově by byla Magdalena "Pohlreichem v sukni" a možná ještě lepší. Měla by vlastní TV food show, ale souběžně by se věnovala svému Youtube kanálu. Před Vánoci by pravidelně vydávala kuchařské knihy a DVD. Spolupracovala by s firmami - propagovala by kuchyňská studia, kuchyňské spotřebiče, potraviny, obchodní řetězce, zkrátka téměř cokoliv, co by bylo s gastronomií spojené. Zcela jistě by měla svůj kulinářský institut a učila by lidi svému kulinářskému umění. Ve chvílích volna by průběžně jezdila Food roadshow po celé ČR, kde by se s lidma fotila na svůj Instagram. Bude také mít vlastní Food appku, abyste si v mobilu našli její zdravé recepty. Rovněž by jí záleželo na osvětě v oblasti zdravého stravování, takže by navštěvovala školy a přednášela o racionální výživě. Později by se stala spolumajitelkou luxusní sítě restaurací, o které by byl díky její osobě velký zájem.

Další aktulity

O uherskohradišťském úspěchu s příchutí pelyňku. Co důležitého to odkrývá?
12. června 2021
O uherskohradišťském úspěchu s příchutí pelyňku. Co důležitého to odkrývá?
PŘEDÁNÍ VÝTĚŽKU 8 500 KORUN NA NÁKLADY SENIOR TAXI VE ZBOROVICÍCH
25. dubna 2021
PŘEDÁNÍ VÝTĚŽKU 8 500 KORUN NA NÁKLADY SENIOR TAXI VE ZBOROVICÍCH
BŘEZNOVÝ BĚH PODPORY - ZÍSKÁNÍ PROSTŘEDKŮ PRO SENIOR TAXI NA KROMĚŘÍŽSKU
23. února 2021
BŘEZNOVÝ BĚH PODPORY - ZÍSKÁNÍ PROSTŘEDKŮ PRO SENIOR TAXI NA KROMĚŘÍŽSKU
PŘEDÁNÍ POTRAVINOVÝCH BALÍČKŮ PRO DOMOV SENIORŮ
17. února 2021
PŘEDÁNÍ POTRAVINOVÝCH BALÍČKŮ PRO DOMOV SENIORŮ