O uherskohradišťském úspěchu s příchutí pelyňku. Co důležitého to odkrývá?

Jako rodilý hradišťák průběžně sleduji, co se v našem krásném městě děje. V této glose věnuji pozornost úspěchu našeho města, zakalený chováním městského úředníka. Z úspěchu se tak stala groteska.

Uherské Hradiště se podruhé v řadě umístilo na prvním místě krajského kola celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který zpracovává analytická agentura Datank. Ve středu 9.června o tom infomovaly webové stránky města  v tomto odkaze.

“Že jsme za Uherské Hradiště vyhráli ocenění pro nejlepší město pro byznys ve Zlínském kraji, pro mě hodně znamená. Organizátoři ocenili hlavně to, jak jdeme podnikatelům naproti,” hodnotil v části svého statusu na svém Facebooku Stanislav Blaha, starosta města Uherského Hradiště (celý status naleznete ZDE)

Tato zpráva by mě těšila mnohem více, kdybych o několik dní dříve neshlédnul na sociálních sítích video, na němž úředník města napomíná drobného živnostníka, který se věnuje venkovnímu prodeji. Tedy reálná "ukázka" ocenění nejlepšího města pro byznys ve Zlínském kraji. 

Na video se podívejte ZDE

Ústřední je Dušan Pavlíček, vedoucí oddělení správy komunikací, zeleně a ostatního majetku. „Zábor je vše, co brání řádnému užívání,“  vysvětloval při kontrole živnostnici, která na náměstí prodává květiny a sazenice. Svinovacím metrem totiž zjistil, že její stánek zabírá o několik desítek centimetrů čtverečních více, než má zaplacené. „Nikdo netvrdí, že lidé nemají kudy chodit. Ale když máte zaplacenou tisícovku, nemůžete mít zábor za dvojnásobek. Už to tady řešíme půl roku,“ zdůrazňuje ve videu pan Pavlíček a prezentuje tak vstřícnost města vůči živnostníkům v plné nahotě. Více se kauze věnuje článek v Dobrý den s Kurýrem.

Pevně věřím, že v budoucnu budou přicházet úspěchy města, na které budeme patřičně hrdí a zároveń se nedočkáme podobných situací, které celou záležitost promění v blamáž. Je potřeba více komunikovat mezi vedením města a jeho zaměstnanci a klást na tuto komunikaci patřičný důraz. Kromě zmíněného úředníka tak narážím na březnový nešťastný zásah strážníků na muže s plačícím dítětem v centru města. Video jejich zásahu následně obletělo celou republiku a vzbudilo  vlnu emocí. Jako občané můžeme předcházet podobným situacím právě tak, že na ně budeme upozorňovat a vystavovat vedení města průběžný účet.


Autor článku: Aleš Durďák

místopředseda Oblastního sdružení STAN Uherské Hradiště

Další aktulity

PŘEDÁNÍ VÝTĚŽKU 8 500 KORUN NA NÁKLADY SENIOR TAXI VE ZBOROVICÍCH
25. dubna 2021
PŘEDÁNÍ VÝTĚŽKU 8 500 KORUN NA NÁKLADY SENIOR TAXI VE ZBOROVICÍCH
BŘEZNOVÝ BĚH PODPORY - ZÍSKÁNÍ PROSTŘEDKŮ PRO SENIOR TAXI NA KROMĚŘÍŽSKU
23. února 2021
BŘEZNOVÝ BĚH PODPORY - ZÍSKÁNÍ PROSTŘEDKŮ PRO SENIOR TAXI NA KROMĚŘÍŽSKU
PŘEDÁNÍ POTRAVINOVÝCH BALÍČKŮ PRO DOMOV SENIORŮ
17. února 2021
PŘEDÁNÍ POTRAVINOVÝCH BALÍČKŮ PRO DOMOV SENIORŮ
ZÁJEM O PROJEKT HÝBEJ SE A POMÁHEJ PŘEDČIL OČEKÁVÁNÍ. NEJAKTIVNĚJŠÍ TŘÍDA DOPUTOVALA JAKO PRVNÍ DO VARŠAVY.
19. prosince 2020
ZÁJEM O PROJEKT HÝBEJ SE A POMÁHEJ PŘEDČIL OČEKÁVÁNÍ. NEJAKTIVNĚJŠÍ TŘÍDA DOPUTOVALA JAKO PRVNÍ DO VARŠAVY.